You are here:

Skoki tandemowe

Skoki tandemowe
1 vote, 2.00 avg. rating (58% score)

skoki-tandemowe-10Jeśli wielokrotnie już myślałeś o różnych sportach ekstremalnych, ale zniechęcały cię długie przygotowania do nich i nie byłeś pewien, czy na pewno jest to dla Ciebie, to może właśnie skoki tandemowe są dobrym początkiem.
Jest to skok ze spadochronem, w którym jesteśmy pasażerem. Oczywiście drugą osobą jest instruktor. Dzięki obecności osoby doświadczonej i uprawnionej, nie jest konieczne wykonywanie wcześniej szczegółowych badań ani długie szkolenie. Czasem mówi się, że to taki skok zapoznawczy i, że bardzo wiele można się dowiedzieć wtedy o sobie i swojej wytrzymałości psychicznej.
Skoki tandemowe są też alternatywą dla osób, które nie mogę skakać pojedynczo – np. osób niepełnosprawnych, pod warunkiem braków uszkodzeń kręgosłupa, dzieci lub osób starszych.
Skacze się przeważnie z 3-4 tysięcy metrów, co pozwala na kilkadziesiąt minut spadania z prędkością około dwustu kilometrów na godzinę. Cała przygoda jest często okraszana nagraniem ze skoków – taka pamiątka, a przy okazji dowód dla niedowiarków, że ty – ciocia Krysia czy wujek Józek skoczyłeś.

Podobne tematyczne wpisy o turystyce:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: przesłony wodoszczelne, Vademecum elektryka SEP, Szamba Betonowe Lesko, orienteering miejski na imprezę integracyjną, tanie taxi legnica, trioxygen 5, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, GAP Fakturowy BMW, zeltiq Warszawa, etykiety inspekcyjne z datą, vetrex okna bielsko biała

Back to Top

strefy klimatyczne PN-EN 12831:2006, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, Umywalka Simas Evolution 58x42cm EVO10, sprzątanie grobów Warszawa na powązkach cywilnych, przenośniki rolkowe Primacon, depilacja laserowa n25, okna antywłamaniowe Radom Puławy, taśmy transportujące Primacon, geodeta Chełmża, Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11