You are here:

Atrakcje turystyczne Słowenii

Atrakcje turystyczne Słowenii
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

rp_urlop14.jpgTurystyka nie musi być nudna! Zejdź z najpopularniejszych szlaków i poszukaj bardziej nietypowego miejsca na spędzenie wakacji. A może Słowenia? To kraj w centrum Europy, z którego bardzo blisko jest do Włoch, Austrii, Węgier i Chorwacji. Tu doskonale sprawdza się powiedzenie, że „małe jest piękne”. Polecam zwiedzić Lublanę, tętniącą życiem stolicę miasta.

Do największych atrakcji turystycznych Słowenii należą zespoły jaskiń. Najbardziej znaną jaskinią jest Jaskinia Postojna, która posiada blisko dwadzieścia kilometrów skał i korytarzy. Są one udostępnione turystom do zwiedzania już od XIX wieku. Obecnie w jaskini tej funkcjonuje kolejka.
Nieco mniej znaną, ale o wiele bardziej monumentalną, spektakularna jaskinią jest Jaskinia Skocjańska. Jeśli musimy wybrać zwiedzanie jednej z nich, polecam Skocjańską.
Poza tym w Słowenii warto zobaczyć Bled z zamkiem, jeziorem i położoną na nim wyspą, oraz wzgórza z win­ni­ca­mi w re­gio­nie Goriška Brda. Zachwycić mogą również kaniony rzek, na przykład Szmaragdowej Soczy.

——————————
źródło: www.zagrywajmy.pl

Podobne tematyczne wpisy o turystyce:

Posted by: admin

Related articles
 

Slowa kluczowe: żwir siany ostrów, Minikoparka Gorlice, drążenie foremników, przeszczep łąkotki warszawa, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, turnabol, Szamba Betonowe Lesko, redox extreme efekty, armatura łazienkowa Apavisa, kubota l3200 cena, rozstępy biceps

Back to Top

N25 opalanie natryskowe, Bidet wiszący Catalano Star 1BSST00, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz film instruktażowy, Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, Umywalka Simas Evolution 34x31cm EVO14, Miska stojąca WC Catalano Zero 55 1VP5500, Dochodzenie odszkodowań górniczych Konin, sprzedaż igłofiltrów elastycznych, Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15, salon kosmetyczny N25